فهرست بستن

برنامه دوست یابی Grindr از تصمیم PTA برای جلوگیری از آن ناامید شد – Tech

برنامه دوست یابی Grindr از تصمیم PTA برای جلوگیری از آن ناامید شد - Tech

Grindr روز پنجشنبه اظهار داشت که از تصمیم دولت در این هفته برای جلوگیری از آن و چهار برنامه دوست یابی دیگر ، از جمله Tinder ، به شدت ناامید شده است ، زیرا تصور می شود که آنها "محتوای غیراخلاقی" را پخش می کنند.

اداره مخابرات پاکستان (PTA) روز سه شنبه اعلام کرد که به دنبال حذف "خدمات دوستیابی" از برنامه های Tinder ، Grindr ، Tagged ، Skout و SayHi است و از آنها می خواهد محتوای پخش مستقیم را مطابق با قوانین محلی تعدیل کنند.

ریک مارینی ، مدیر عامل Grindr در بیانیه ایمیل خود به رویترز گفت: "ما به شدت از تصمیم … ممنوعیت استفاده از Grindr و سایر برنامه های دوست یابی که به شهروندان پاکستانی اجازه می دهد در سیستم عامل های ما با دیگران ارتباط برقرار کنند ناامید شده ایم."

وی گفت این شرکت مستقر در ایالات متحده "در حال بررسی روش هایی است که می توانیم به جامعه LGBTQ در منطقه خدمت کنیم".

اخطار اخیر محتوای آنلاین توسط PTA با اخطارهایی که به سایر سیستم عامل های مهم داده شده نیز روبرو شده است.

Tinder ، یک برنامه محبوب دوستیابی در سراسر جهان متعلق به Match Group ، در پاسخ ایمیل خود به رویترز گفت که همیشه مایل است با تنظیم کننده ها و نیروی انتظامی کار کند.

سخنگوی Tinder گفت: "ما از این فرصت استقبال می كنیم كه در مورد محصول و تلاش های تعدیل خود با سازمان ارتباطات از راه دور پاکستان گفتگو كنیم و منتظر گفتگوی معنی دار هستیم."

در بیانیه Grindr مشخص نشده است که آیا می خواهد این موضوع را با PTA بیشتر بحث کند.

روز چهارشنبه ، PTA گفت که از پلت فرم اشتراک ویدیو یوتیوب خواسته است برای دومین بار در یک هفته ، محتوای خاص را برای دیدن در پاکستان بلافاصله مسدود کند.

YouTube ، متعلق به Alphabet Inc ، تا سال 2016 به مدت سه سال در پاکستان مسدود شد.

اوساما خیلجی ، مدیر BoloBhi ، یک گروه حمایت از حقوق دیجیتال ، گفت: مسدود کردن محتوایی که به نظر می رسد موجب آزار نجابت و اخلاق می شود راهی برای تحت فشار قرار دادن شرکت های رسانه های اجتماعی برای مطابقت با درخواست های دولت برای داده های کاربر و سانسور محتوایی است که به نظر حیاتی سیاست های دولت است.

وی به رویترز گفت: "برنامه های دوست یابی یک هدف نرم است."

تصمیم برای مسدود کردن برنامه ها کمتر از دو ماه پس از ممنوعیت PTA از برنامه پخش مستقیم Bigo و صدور "اخطار نهایی" به سرویس اشتراک ویدیو TikTok در مورد محتوای ناپسند و غیراخلاقی در سیستم عامل ها صادر شده است.

این مقام همچنین با استناد به چندین مورد شکایت از "اعتیاد آور بودن" آن ، اتلاف وقت و تأثیر منفی بالقوه آن بر سلامت جسمی و روانی کودکان ، بازی آنلاین PlayerUnknown’s Battle Ground (PUBG) را در اول ژوئن ممنوع کرد.

متعاقباً این توقیف در ژوئیه پس از تضمین PTA توسط نمایندگان قانونی بازی ساز ، رفع شد.