فهرست بستن

جدیدترین مورد سقوط PIA A320 چیست؟

جدیدترین مورد سقوط PIA A320 چیست؟

دو روز از سقوط هواپیمای ایرباس A320 در خطوط هوایی عید سعید فطر در کراچی می گذرد. این هواپیما 99 مسافر و خدمه داشت که فقط دو نفر از آنها از این فاجعه جان سالم به در بردند. تحقیقات در مورد این حادثه بلافاصله با یک پنجره دو تا سه روزه برای کسب اطلاعات آغاز شد. 48 ساعت بعد ، این چیزی است که ما می دانیم …
 KHI-LHE AP-BLD در حال پرواز از LHE به KHI بود كه سقوط كرد. عکس: Great Circle Mapper
با این حال ، مقامات همچنین تحقیق دیگری را دنبال می کنند. آیا خطای انسانی مقصر است؟
خرابی ارتباطات ممکن است سهیم باشد
از لاشه هواپیما ، ضبط کننده اطلاعات پرواز و ضبط کننده صدای کابین خلبان از هواپیما کشف شده است. هر دوی این شواهد باید اطلاعات اضافی پیرامون ارتباط بین خدمه کشتی و پاسخ دهندگان ATC را ارائه دهند.
سوالاتی وجود دارد که چرا کنترلرهای ATC زودتر از این مسائل اطلاع نداشتند و چرا خلبان موضوع را به دست خود گرفت. هنوز هیچ اطلاعات بیشتری در مورد این خط تحقیق به اشتراک گذاشته نشده است.
دو بازمانده ، 19 نفر شناسایی شدند
متأسفانه ، فاجعه و سردرگمی همچنان جنبه انسانی پرواز PK8303 PIA را دنبال می کند. 97 جسد از منطقه اطراف لاشه کشف شده است. مشخص نیست که آیا همه این افراد به دلیل ماهیت فرود هواپیما در هواپیما بوده اند یا خیر.
 لاشه PK8303  لاشه PK8303 شناسایی افراد حاضر در هواپیما کار دشواری بوده است. عکس: گتی ایماژ
از میان افراد بهبود یافته ، فقط 19 هویت تأیید شده است. به دلیل سوختگی حاصل از سقوط ، شناسایی اجساد برای آنها دشوار بوده است. در نتیجه ، دانشگاه کراچی برای کمک به تلاش ها وارد عمل شده است. در حال پردازش نمونه هایی از مرحوم است تا هویت آنها را تأیید کند. انتظار می رود نتایج این آزمایش طی 21 روز انجام شود.
به طور معجزه آسایی ، دو مسافر نشسته در صندلی های 1C و 10C از این حادثه جان سالم به در بردند و در بیمارستان تحت درمان هستند. یکی مهندس مکانیک 24 ساله است و دیگری رئیس بانک پنجاب. سعید غنی ، سیاستمدار پاکستانی از بازماندگان دیدار کرده است.

پی آئی اے کے بدقسمت طیارے کے حادثے میں زندہ بچ جانے والے خوش نصیب محمد زبیر کے ساتھ pic.twitter.com/qYfrJEXANj
– سناتور سعید غنی (@ SaeedGhani1) 22 مه 2020

طی هفته های آینده اطلاعات بیشتری در مورد این حادثه در دسترس خواهد بود.
نظرات و تسلیت خود را در مورد این داستان در نظرات زیر به اشتراک بگذارید.