فهرست بستن

PTA از کاربران اینترنت می خواهد VPN ها را ثبت کنند تا از توقیف بعد از 30 ژوئن جلوگیری کنند – روزنامه

PTA از کاربران اینترنت می خواهد VPN ها را ثبت کنند تا از توقیف بعد از 30 ژوئن جلوگیری کنند - روزنامه

کراچی: کاربران اینترنت در پاکستان پس از 30 ژوئن قادر به مرور وب با استفاده از نرم افزار رمزگذاری نخواهند بود ، مگر اینکه شبکه های خصوصی مجازی (VPN) را در مقامات مخابراتی ثبت کنند.

در بیانیه مطبوعاتی مورخ 10 ژوئن و تبلیغات روزنامه ها ، اداره مخابرات پاکستان (PTA) از مشتریانی که از VPN استفاده می کنند دعوت کرده است تا در اینترنت برای ثبت نام در ارائه دهندگان خدمات خود گشت بزنند.

VPN ها به کاربران اینترنت این امکان را می دهد که بدون شناسایی از طریق اینترنت به اینترنت متصل شوند ، بدین معنی که آنها می توانند بدون ترس از رهگیری دولت به وب سایت های ممنوعه دسترسی داشته و ایمیل ارسال کنند.

با این حال ، بسیاری از مشاغل ، از جمله بانک ها ، برای محافظت از داده های حساس مانند شماره حساب و رمزهای عبور ، از ارتباطات رمزگذاری شده برای برقراری ارتباط با شعب و مشتریان خود استفاده می کنند.

طبق PTA ، این تمرین "برای ارتقا services خدمات / تجارت قانونی ICT در پاکستان و ایمنی کاربران مخابرات" انجام می شود.

ممکن است بدون اجازه علیه مشتریانی که از VPN استفاده می کنند اقدام شود

PTA گفت: "طبق قوانین و مقررات قابل اجرا ، ثبت نام مناسب از PTA برای هر نوع ارتباطی که در آن ارتباط پنهان یا رمزگذاری می شود ، لازم است."

این مقام افزود که آگهی توسط PTA در پرتو بند 6 مقررات نظارت و سازگاری ترافیک تلفنی (MRITT) ، 2010 صادر شده است.

این مقررات تحت MRITT نظارت و مسدود کردن هرگونه ترافیکی (رمزگذاری شده یا غیر) ، از جمله صوت و داده را که از پاکستان منشا یا خاتمه می یابد ، مجاز می داند. این شامل تمام سرویس های رمزگذاری شده VoIP است.

PTA اظهار داشت که طبق قوانین و مقررات مخابراتی ، فقط علیه کسانی که از VoIP و VPN برای خاتمه دادن به ترافیک غیرقانونی استفاده می کنند ، اقدام می کند و باعث خسارت به مالکیت آن می شود.

PTA به داون گفت ، کاربران قانونی می توانند VPN های خود را از طریق ارائه دهندگان خدمات خود با پر کردن دو فرم ، از جمله تعهد و تهیه اسناد اولیه ، بدون هیچ گونه اتهامی ثبت کنند.

یک فرم ثبت نام توسط یک ارائه دهنده خدمات اینترنت با Dawn به اشتراک گذاشته شده نشان می دهد که کاربران ملزم به افشای آدرس IP ثابت خود و همچنین جزئیات نرم افزار VPN مورد استفاده ، هدف و جزئیات کسب و کار هستند.

آخرین مهلت ثبت نام VPN تا 30 ژوئن تعیین شده است.

این اولین تماس عمومی PTA نیست که به کاربران در مورد ممنوعیت VPN هشدار می دهد.

PTA اظهار داشت: همه ارائه دهندگان خدمات از روند و ثبت نام مشتریان خود با استفاده از VPN از سال 2010 به خوبی آگاه هستند. این اداره همچنین با مجوزهای خود در ارتباط بود تا اطمینان حاصل کند که VPN ها در شبکه آنها برای استفاده ثبت شده است.

"اقدام علیه ترافیک غیرقانونی"

این مقام هشدار داده است که فقط علیه VPN های غیر مجاز برای خاتمه دادن به ترافیک غیرقانونی ، "که باعث خسارت به اسناد ملی می شود" ، اقدام خواهد شد.

طبق تعریف PTA ، استفاده از مبادلات غیرقانونی دروازه برای دور زدن دروازه های قانونی و خاتمه دادن / ایجاد ترافیک بین المللی ، از طریق دروازه های VoIP ، دروازه های GSM ، تلفن های WLL ، سیم کارت های تلفن همراه یا سایر تجهیزات مرتبط به منظور جلوگیری از مالیات و / یا هزینه های نظارتی ، قاچاق خاکستری نامیده می شود.

برای نظارت و جلوگیری از "ترافیک خاکستری" – که شامل پروتکل انتقال صدا از طریق اینترنت و شبکه های خصوصی مجازی است – PTA یک سیستم نظارت پیچیده وب را مستقر کرده است.

این تجهیزات با ارزش 18.5 میلیون دلار توسط شرکت Sandvine مستقر در کانادا تهیه شده است. سیستم نظارت بر وب از Deep Packet Inspection (DPI) برای نظارت بر ارتباطات ، اندازه گیری و ثبت ترافیک از طرف PTA استفاده می کند.

این مقام در یک اطلاعیه مطبوعاتی در اکتبر گذشته گفت: "این سیستم در شناسایی و ریشه کن کردن ترافیک خاکستری باعث خسارت سنگین به اسناد ملی و مدیریت محتوای اینترنتی که طبق بند 37 قانون پیشگیری از جرائم الکترونیکی ، 2016 ، مجاز شده است" ، سال

امین شاه گیلانی ، افسر ارشد فناوری موقت پاتاری ، گفت: "PTA می تواند با تجزیه و تحلیل ترافیک کشور ، پرچم گذاری ترافیکی که به نظر می رسد مانند VPN است ، و سپس قطع ارتباط ، ترافیک VPN را مسدود کند."

به گفته آقای گیلانی ، Sandvine از ترکیبی از تکنیک ها برای شناسایی نوع عبور و مرور از سیستم استفاده می کند. این شامل جستجوی الگوها در بخشهای جداگانه داده هنگام عبور از سیستم ، مشاهده رفتار ترافیک شهروندان و مطابقت آن با انواع رفتارهایی است که قبلاً شناخته شده بود تا درک کند که آنها چه کاری انجام می دهند.

این همچنین شامل مدل های یادگیری ماشین است ، جایی که یک کامپیوتر برای شناسایی انواع ترافیک بر اساس داده های گذشته آموزش دیده است.

به این ترتیب ، مقامات می توانند IP ها را با استفاده از ترافیک VPN مانند و بدون ثبت نام ، ردیابی و شناسایی کنند ، این امر منجر به ممنوعیت بالقوه استفاده از برنامه VPN برای دسترسی به سراسر کشور می شود.

اخیراً چندین کاربر گزارش کرده اند که خدمات VPN در پاکستان از بین رفته است ، از جمله عدم دسترسی به مرورگر Tor – نرم افزاری که به کاربران امکان مرور ناشناس وب را می دهد.

با این حال ، PTA گفت Tor توسط PTA مسدود نشده است و مقامات شروع به ممنوعیت خدمات پس از مهلت 30 ژوئن می کنند.

در حالی که PTA تصمیم برای ثبت VPN ها را برای جلوگیری از ترافیک خاکستری حفظ می کند ، گروه های حقوق دیجیتال می گویند این اقدام تهدیدی مستقیم برای آزادی اینترنت در کشور است.

"یک شخص اصولاً به دو دلیل از VPN استفاده می کند: یکی دسترسی به محتوای مسدود شده در اینترنت ، و دوم برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی و ناشناس ماندن در سرورهای محلی. ثبت نام VPN اساساً هدف داشتن یک برنامه زائد را ایجاد می کند. ”گفت هیجا کامران از رسانه برای دموکراسی.

وی گفت: "به نظر می رسد هدف کنترل و تنظیم ترافیک اینترنت از طریق قوانین مداوم پیشنهادی است که مستقیماً بر حق حریم خصوصی و سایر آزادی های مدنی آنلاین تأثیر می گذارد."

منتشر شده در سپیده دم ، شانزدهم ژوئن سال 2020