فهرست بستن

چگونه آدرس IP تلفن خود را در Android یا iPhone پیدا کنیم

چگونه آدرس IP تلفن خود را در Android یا iPhone پیدا کنیم

آیا باید آدرس IP تلفن خود را پیدا کنید؟ شاید بدانید که چگونه می توانید آدرس IP خود را در رایانه Mac یا Windows خود پیدا کنید ، اما در مورد تلفن خود چه می کنید؟

ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم آدرس IP تلفن iPhone یا Android خود را پیدا کنید. بیایید بررسی کنیم که چگونه آدرس IP عمومی و خصوصی شما را در تلفن مشاهده کنیم ، معنی این آدرس ها چیست و چگونه خصوصی آنها را حفظ کنیم.

آدرس IP چیست؟

ابتدا باید توضیح دهیم که آدرس IP چیست ، بنابراین شما می دانید چگونه از اطلاعاتی که می یابید استفاده کنید. IP مخفف پروتکل اینترنت است. آدرس IP یک برچسب شماره گذاری شده است که به هر دستگاهی که به شبکه متصل می شود اختصاص داده شده است. بنابراین ، اگر از این سوال دارید که آیا تلفن شما آدرس IP دارد یا خیر ، تا زمانی که آنلاین باشید پاسخ "بله" است.

بررسی آدرس IP دستگاه به شما کمک می کند تا آن را هم در شبکه خانگی و هم در اینترنت به طور گسترده شناسایی کنید. در واقع ، دو آدرس IP وجود دارد که هر دستگاه ، از جمله تلفن شما را شناسایی می کند:

  • آدرس IP عمومی (یا آدرس IP جهانی) این است که بقیه اینترنت هر دستگاهی را در شبکه شما می بینند. از آنجا که این خاص شبکه است ، IP جهانی شما یکسان خواهد بود ، چه از تلفن ، رایانه رومیزی یا دستگاه دیگری در خانه استفاده کنید.
  • آدرس IP خصوصی (یا آدرس IP محلی) دستگاهی را در شبکه خود شناسایی می کند. فقط یک دستگاه می تواند آدرس مشخصی در شبکه داشته باشد ، اما از همان آدرس می توان در سایر شبکه های خصوصی نیز استفاده کرد.

علاوه بر این ، وقتی آدرس IP خود را بررسی می کنید ، احتمالاً هم آدرس IPv4 و هم IPv6 خواهید دید. آدرس های IPv4 کوتاه تر هستند ، اما به دلیل تعداد زیادی دستگاه متصل به اینترنت ، جهان در حال تمام شدن است. خواندن آدرس IPv6 به آسانی امکان پذیر نیست ، اما تعداد کافی آدرس آنها برای مدت طولانی وجود دارد.

مرتبط: اصطلاحات متداول شبکه خانگی و معنی آنها

در بیشتر موارد ، IPv4 هنوز آدرس اصلی است ، اما IPv6 با گذشت زمان این موارد را حذف می کند.

چگونه آدرس IP خصوصی تلفن خود را پیدا کنیم

همانطور که در بالا بحث شد ، هر دو آدرس IP عمومی و خصوصی وجود دارد. در اینجا نحوه پیدا کردن آدرس IP خصوصی تلفن همراه در شبکه خانگی وجود دارد.

چگونه آدرس IP تلفن Android خود را پیدا کنیم

در زیر مراحل یافتن آدرس IP تلفن Android شما در دستگاه Pixel دارای Android 11 نشان داده شده است. ممکن است بسته به تلفن Android شما نام و مکان کمی متفاوت باشد:

  1. تنظیمات را باز کنید و به شبکه و اینترنت> Wi-Fi بروید.
  2. اگر قبلاً به شبکه Wi-Fi خود متصل نیستید ، روی نام آن ضربه بزنید و پیوستن خود را تأیید کنید.
  3. روی نام شبکه ضربه بزنید و بخش Advanced را گسترش دهید.
  4. در اینجا آدرس IP و سایر اطلاعات خود را در بخش جزئیات شبکه پیدا خواهید کرد. در صورت وجود ، آدرس های IPv6 در پایین صفحه ظاهر می شوند.

گالری عکس (2 تصویر)

 منوی Wi-Fi Android

 اطلاعات IP آدرس Android

بستن

 منوی Wi-Fi Android

تصویر 1 از 2

 اطلاعات آدرس IP آندروید

تصویر 2 از 2

چگونه آدرس IP آیفون خود را پیدا کنیم

برای یافتن آدرس IP خود در آیفون ، در اینجا آنچه باید انجام دهید:

  1. به تنظیمات> Wi-Fi بروید.
  2. اگر قبلاً به شبکه خانگی خود متصل نیستید ، روی آن ضربه بزنید و اکنون متصل شوید.
  3. برای باز کردن گزینه های شبکه و مشاهده اطلاعات بیشتر ، روی نام شبکه خود ضربه بزنید.
  4. در اینجا ، قسمت آدرس IP را در لیست سربرگ IPv4 می بینید.

گالری عکس (2 تصویر)

 منوی Wi-Fi آیفون

 اطلاعات آدرس IP آیفون

بستن

 منوی Wi-Fi آیفون

تصویر 1 از 2

 اطلاعات آدرس IP آیفون

تصویر 2 از 2

بسته به شبکه ، ممکن است یک سرآیند آدرس IPv6 در زیر این آدرس مشاهده کنید ، که حاوی آدرس جایگزین دستگاه شماست.

چگونه آدرس IP عمومی تلفن خود را بررسی کنیم

اکنون که آدرس IP خصوصی تلفن خود را در شبکه خود دانستید ، بیایید نحوه بررسی آدرس IP جهانی شما را بررسی کنیم.

یافتن IP عمومی شما آسان است ، زیرا هر دستگاهی در اینترنت قادر به دیدن آن است. بنابراین ، می توانید از بسیاری از وب سایت ها بازدید کنید که آدرس IP عمومی شما را فوراً و دقیقاً بر روی تلفن شما نشان می دهد.

Chrome را در تلفن Android یا Safari را در iPhone (یا هر مرورگر دیگری که استفاده می کنید) باز کنید. سپس به یک وب سایت عمومی جستجوگر IP بروید ، مانند:

گالری تصاویر (2 عکس)

 آیفون IP عمومی

 وب سایت اطلاعات عمومی iP

بستن

 آیفون IP عمومی

تصویر 1 از 2

 وب سایت اطلاعات عمومی iP

تصویر 2 از 2

مشاهده خواهید کرد که برخی از این سایتها مکان ، نام ISP و اطلاعات مشابه شما را نیز نشان می دهند. زیرا آدرس IP شما این اطلاعات را با خود به همراه دارد. نمی توانید نام و آدرس دقیق کسی را از آدرس IP وی بفهمید ، اما موقعیت وی را تا یک شهر محدود می کند.

سایت های مشابه به شما امکان می دهند هر آدرس IP را ردیابی کنید تا موقعیت آن را ببینید. در زیر بیشتر درباره حریم خصوصی IP بحث خواهیم کرد.

درک آدرس های IP پویا و استاتیک

لازم به ذکر است که در بیشتر اوقات ، آدرس های IP عمومی و خصوصی که برای تلفن خود پیدا کرده اید سنگین نیستند. در هر دو مورد ، تلفن شما احتمالاً از یک آدرس IP پویا استفاده می کند.

این بدان معنی است که پس از مدتی یا هنگامی که دستگاه دوباره راه اندازی می شود ، آن دستگاه یا کل شبکه شما آدرس IP جدیدی دریافت می کنند. برعکس ، یک IP ثابت با گذشت زمان تغییر نمی کند.

مدیریت IP های عمومی پویا برای ISP شما ساده تر است (مانند Comcast یا Verizon). می توانید از ISP خود یک IP ثابت بخواهید ، اما این هزینه ها اغلب هزینه اضافی دارند. این موارد برای کاربران خانگی ضروری نیست مگر اینکه شما سروری را میزبانی کنید که دیگران از خارج به آن دسترسی دارند.

برای آدرس های IP خصوصی ، روتر شما آنها را به صورت پویا به دستگاه های موجود در شبکه شما با استفاده از DHCP (پروتکل پیکربندی میزبان پویا) تحویل می دهد. در عمل ، این بدان معناست که وقتی دستگاه جدیدی را به Wi-Fi خانه خود متصل می کنید ، لازم نیست به صورت دستی آدرس IP اختصاص دهید و همه موارد را خودتان پیگیری کنید.

در صورت تمایل می توانید آدرس IP ثابت شخصی را با استفاده از روتر و تنظیمات خود در دستگاه های مختلف اختصاص دهید. اما دوباره ، این فقط چیزی است که کاربران پیشرفته باید نگران آن باشند. انجام نادرست آن می تواند باعث مشکلات عمده ای مانند درگیری IP شود و بیش از ارزش آن دردسر ساز شود.

چگونه آدرس IP تلفن خود را مخفی کنیم

پس از یافتن IP فعلی و یادگیری اینکه این مکان موقعیت مکانی شما را نشان می دهد ، ممکن است نگران پیامدهای حریم خصوصی این موضوع باشید. در این صورت ، بهترین راه حل شروع استفاده از VPN (شبکه خصوصی مجازی) است.

اساساً ، اتصال به یک ارائه دهنده VPN به شما امکان می دهد تمام ترافیک خود را از طریق سرورهای خود هدایت کنید. برای دنیای خارج ، به نظر می رسد که بازدید شما از مکان دیگری انجام می شود. این IP شما را مخفی می کند و می تواند اتصال مرور به شما یا مکان شما را دشوار کند.

به خاطر داشته باشید که روشهای دیگری نیز برای پنهان کردن مکان شما هنگام مرور وب نیز وجود دارد.

اکنون می دانید که چگونه آدرس IP تلفن خود را پیدا کنید

مهم نیست از چه تلفنی استفاده می کنید ، مشاهده آدرس IP شما آسان است. اگرچه ممکن است لازم نباشد که مرتباً آن را بررسی کنید ، اما مهارت آن برای هر کاربری مهارت خوبی است. دانستن آدرس IP دستگاه می تواند به شما کمک کند در هنگام عیب یابی انواع مشکلات شبکه.

 برطرف کردن آدرس ip android featured

دستگاه Android در "دریافت آدرس IP" گیر کرده است؟ 8 راه برای رفع آن
اگر تلفن Android شما به طور نامحدود می گوید "به دست آوردن آدرس IP" ، در اینجا چند روش برای رفع آن وجود دارد.

بعدی را بخوانید

درباره نویسنده

بن اشتگنر
(1680 مقاله منتشر شده)

بن معاون ویراستار و مدیر Onboarding در MakeUseOf است. او کار IT خود را برای نوشتن تمام وقت در سال 2016 ترک کرد و هرگز به گذشته نگاه نکرد. وی بیش از شش سال است که به عنوان یک نویسنده حرفه ای آموزش های فنی ، توصیه های بازی ویدیویی و موارد دیگر را پوشش می دهد.

بیشتر
از بن اشتگنر

مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت نکات فنی ، بررسی ها ، کتاب های الکترونیکی رایگان و معاملات اختصاصی ، به خبرنامه ما بپیوندید!

یک قدم دیگر!
لطفاً آدرس ایمیل خود را در ایمیلی که برای شما ارسال کردیم تأیید کنید.

. "border =" 0